Artėja "Vilties bėgimas"

Gegužės 11 dieną Klaipėdoje pirmą kartą vyks išskirtinis renginys – „Vilties bėgimas“. Tai – analogų Lietuvoje neturinti paramos akcija žmonėms, sergantiems vėžiu. Jos metu surinktos lėšos bus skirtos Vakarų Lietuvos onkologinių ligonių informacijos ir pagalbos centro statybai Klaipėdoje (Savanorių g. 4).

Akcijos iniciatoriai – broliai pranciškonai, daugelį metų globojantys vėžiu sergančius žmones ir seniai brandinę „Vilties bėgimo“ idėją. Tokios paramos akcijos, į kurias susirenka šimtai tūkstančių žmonių, o surinktos lėšos skiriamos kilniems visuomeniniams tikslams, labai populiarios Niujorke, Londone, Toronte, Tokijuje. „Galvodamas apie akcijos formą, pasinaudojau kitų šalių patirtimi. Masės psichologija labai svarbi, siekiant paskleisti kokią nors pozityvią idėją. Tačiau mūsų bėgimas turės ir unikalių dalykų. Pavyzdžiui, tris skirtingas starto vietas. Nuotolį bėgikai pasirinks pagal galimybes.“,- www.bekime.lt sakė brolis pranciškonas Benediktas-Sigitas Jurčys.

„Vilties bėgime“ kviečiami dalyvauti ne tik bėgimo profesionalai, mėgėjai, veteranai, bet ir neįgalieji, vėžiu sergantys žmonės, moksleiviai, darželinukai, įmonių kolektyvai. Norą dalyvauti renginyje jau pareiškė Klaipėdos, Vilniaus bei Kauno medikai onkologai. Į „Vilties bėgimą“ žada atvykti bėgikai ne tik iš visos Lietuvos, bet ir Anglijos bei Airijos. Bėgti žada ir akcijos sumanytojai vienuoliai pranciškonai. Tikimasi, kad renginyje, kuris turėtų tapti tradicinis, dalyvaus apie 1000 bėgikų.

Pasak brolio Benedikto, susirgusiems žmonėms reikalingi ne tik medikamentai, terapijos kursai bet ir moralinė parama. Ši akcija – tai ne tik noras atkreipti dėmesį į grėsmingais mastais augantį sergančiųjų skaičių, bet ir siekis nugalėti vėžio ligos baimę.

Būtent todėl „Vilties bėgimas“ - vieša akcija ir vyks centrinėse Klaipėdos miesto gatvėse. Starto pradžia – 12 val. Starto vietą bėgikai galės pasirinkti atsižvelgdami į amžių, fizinę formą. Ketinantys įveikti ilgiausią nuotolį – 9,9 km, startuos prie prekybos centro BIG. Bėgantys 6,6 km nuotolį, startuos prie prekybos centro „Akropolis“. Na, o pasiryžę įveikti trumpiausią distanciją – 3,3 km, į finišo vietą – Vasaros koncertų estradą – startuos iš Atgimimo aikštės. Tie, kuriems bėgti per sudėtinga, 3,3 km galės įveikti eidami, judėdami riedučiais, vežimėliais ar kitomis priemonėmis.

Pasak bėgimo organizatorių, svarbiausia – dalyvauti ir įveikti tam tikrą nuotolį. Bėgimas prasmingas tuo, kad bėgikas privalo turėti pakankamai ryžto, valios, kad įveiktų save ir pasiektų finišą. Tai iš dalies siejasi ir su sergančio žmogaus dvasine būsena, nes jam tenka nugalėti skausmus, abejones, baimes ir tikėti, kad pasveiks.

Į „Vilties bėgimą“ įsilies ir gausus būrys žymių šalies atlikėjų. Jie surengs koncertą finišo vietoje – Vasaros koncertų estradoje. Koncerte ketina dalyvauti Jurga Šeduikytė, Veronika Povilionienė, Stepas Januška, Kostas Smoriginas, Amberlaifas ir kiti atlikėjai. Koncertai vyks ir visose startų vietose.

„Vilties bėgimo“ tinklapyje www.viltiesbegimas.lt galima rasti ir koncerto finale skambėsiančios grupės „Pink Floyd“ dainos „Hey, you“ iš albumo „The Wall“ lietuvišką tekstą. „Aš tikiu, kad visi kartu mes galime padaryti tokį renginį. Būtent todėl ir parinkau tokią dainą, kurioje kalbama apie susitelkimą vardan bendro tikslo“,- teigė brolis Benediktas.

 

„Vilties bėgimo“ dalyviai registruojami iki 2008 m. gegužės 7 d. 16 val. šiais būdais: renginio interneto svetainėje www.viltiesbegimas.lt skiltyje „registracija“, el.p. This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it., faksu (46) 381642, telefonais (46) 401720, (46) 315093, laiškais adresu S.Daukanto g. 24, LT-92135,Klaipėda „Vilties bėgimas“.