Sonata Grigaitienė - apie artėjančias Gintarinės jūrmylės varžybas

Gintarinėje jūrmylėje susikaus patys geriausi bėgikai

Spalio 11 d. 13 val. Smiltynėje jau keturioliktą kartą patrankos šūvis paskelbs “Gintarinės jūrmylės” pradžią, o prie starto linijos stos šimtai bėgikų ne tik Lietuvos, bet ir užsienio šalių.

Kasmet į XXI a. šimtmečio Sporto ir sveikatingumo projektu tituluojamą marinistinį renginį atvyksta ne tik įvairiaus amžiaus bėgimo entuziastai mėgėjai, bet ir šios sporto šakos profesionalai.  Kiekvienais metais tose pačiose 1, 3 ir 6 jūrmylių trasose gerinami rekordai, o nugalėtojų vardai iškalami ant didžiulio, iš marių dugno ištraukto akmens.

Artėjant „Gintarinės jūrmylės“ startui, pakalbinome keletą žinomų sportininkų, kurie ketina dalyvauti ir šių metų bėgime.

Baigia sezoną prie jūros

Daugkartinė Lietuvos čempionė, olimpinių žaidynių ir kitų tarptautinių bėgimų dalyvė Rasa Drazdauskaitė „Gintarinėje jūrmylėje“ jau du kartus lipo ant aukščiausios apdovanojimų pakylos.

Ji yra ir šios trasos rekordininkė: 2009 metais Rasa trasą įveikė per 18:54 minutes. Šią vasarą Ciuriche (Šveicarija) vykusiame Europos lengvosios atletikos čempionate R. Drazdauskaitė maratono bėgime užėmė 7-ąją vietą.

Sportininkė sakė: „Man jau tapo tradicija užbaigti sezoną šiuo bėgimu ir ypač smagu, kad jis vyksta prie jūros, nuostabiame gamtos kampelyje. Šis bėgimas - tikra šventė ne tik dalyviams, bet ir visam miestui. Labai džiugina, tai, kad jame dalyvauja įvairios amžiaus grupės ir ypač daug vaikų“. Rasai šiemet atvykimas į “Gintarinę jūrmylę” bus pirma proga, kai turės galimybę aplankyti pajūrį.

Pirmas bėgimas po kūdikio gimimo

Kita žinoma Lietuvos sportininkė, Diana Lobačevskė į „Gintarinė jūrmylę“ atvyks pirmą kartą ir šis bėgimas bus pirmas jos startas po dukrytės gimimo. Nors Diana pradėjo intensyviai treniruotis beveik iš karto po gimdymo, bėgikė dar nesijaučia visiškai atgavusi ankstesniąją formą.

Tačiau varžybų ilgesys ir noras išbandyti save, vėl pajausti varžybų dvasią bei pamatyti kitus sportininkus, skatina dalyvauti „Gintarinėje jūrmylėje“ . Paklausta ko tikisi iš šio starto, Diana atsakė: „Jau lygiai metai, kai nedalyvavau jokiose varžybose. O norint laimėti, reikalinga varžybinė patirtis, todėl labai laukiu šio bėgimo“.

Į “Gintarinę jūrmylę” atsiveš ir mamas

Daugkartinis Latvijos čempionas, olimpinių žaidynių ir įvairių tarptautinių maratonų dalyvis, dviejų „Gintarinės jūrmylės“ bėgimų laimėtojas, latvis Valerijs Žolnerovičs šias metais į Smiltynę atvyksta jau penktą kartą.

Valerijs neslepia, jog “Gintarinė jūrmylė” - vienas  mėgstamiausių jo startų. “Šis renginys vyksta tokioje ypatingoje vietoje, kaip Kuršių nerija, sportininkai čia visada sutinkami labai draugiškai ir Lietuvoje jaučiuosi itin gerai“,- sakė Valerijs. Šiais metais, jis su savo gyvenimo drauge Inna planuoja atsivežti mamas ir parodyti „Gintarinės jūrmylės“ nugalėtojų akmenį, kur jų vardai yra iškalti jau net po du kartus (Inna Poluškina – 3 jūrmylių trasos laimėtoja 2003 ir 2013 metais). 

Įkvėpimo suteikia šeima

„Geros varžybos, gražus miestas, puiki  atmosfera, aukščiausio lygio organizacija, šventinė atmosfera – tokiomis sąlygomis visada norisi bėgti“, - sakė praėjusių metų nugalėtojas, Ukrainos sportininkas Mykola Yuhimchuk, kuris ir šiais metais tikisi parodyti ne prastesnį rezultatą.

Mykolai didžiausią įkvėpimą siekti gerų rezultatų suteikia jo artimieji: žmona ir dukrytė. Jų palaikymas skatina Mykolą kovoti ir siekti aukščiausių apdovanojimų.

Trasa sunki, bet verta pastangų

Visi kalbinti sportininkai vienbalsiai tvirtino, jog “Gintarinėje jūrmylėje” jie jaučiasi puikiai dėl itin geros organizacijos, šventinės atmosferos ir nuostabios vietos, kurioje renginys vyksta. Paklausti apie trasą, kur tenka bėgti ir plentu, ir smėliu pajūryje, ir miško takeliais, visi pritarė, jog trasa labai neįprasta, sunki ir netradicinė.

„Tačiau visada įdomu išbandyti savo jėgas ir galimybes nestandartinėmis sąlygomis, net jei ir nepasiekiami tokie geri rezultatai, kaip bėgant tokį patį atstumą plentu“, - teigė kalbinti “Gintarinės jūrmylės” dalyviai.

„Gero oro, gero bėgimo, kuo geriausios nuotaikos ir kuo aukštesnių rezultatų“, – palinkėjo Rasa, Diana, Valerijs ir Mykola visiems “Gintarinės jūrmylės” dalyviams.

Primename, jog vienintelis Lietuvoje marinistinis bėgimas “Gintarinė jūrmylė” vyks spalio 11  d., šį šeštadienį, tradicinėje Klaipėdos vietoje - Smiltynėje.

Visi dalyviai bus vaišinami jūreiviška koše, o nugalėtojų vardai iškalami ant marių kranto stovinčiame akmenyje.

Daugiau informacijos ir registracija į renginį www.bekime.lt, mob. tel.: + 370 650 78707, + 370 608 40 931